Huawei Şirketinden Öğrenelim – Yu Fei

Huawei Şirketinden öğrenelim, mücadele ederken yaşam mutluluğununda keyfini çıkaralım YU FEİÇin-ABD ticaret savaşından bu yana, Huawei ABD’nin önemli bir düşmanı haline geldi. 20.000 yuan’lık kendi fonu ile gelişen, birçok kez iflas eden ve bir keresinde Amerika Birleşik Devletleri’nde Motorola’ya satılmak istenen ve sonunda Motorola yönetim kurulu tarafından satın alınmayı reddedilen Çinli bir özel girişim olan şirketin dünyanın en güçlü ülkesinin bir numaralı düşmanı haline gelmesi ve dünyanın en güçlü ülkesinin ulusal gücünü ve hatta dünyanın dört bir yanındaki müttefiklerini toplayarak şirketi kuşatmak ve ortadan kaldırmak istemesi bunlara bakıcak olursak bu şirket gerçekten çok iyi ve güçlü bir şirket.

Çin’de, Huawei’nin yanı sıra iletişim ekipmanı yapan bir şirket daha var. Ancak, ABD’de çip arzı kesintisi tehdidi altında bulunan şirket, ABD’nin talebi üzerine yönetim kurulunu yeniden düzenledi, çalışanları kovdu ve ABD hükümetinin işlerini denetlemek için insanları yönetim kuruluna göndermesine izin verdi.Huawei, yalnızca ABD hükümetinin çipleri tarafından baskı altında kalmadı, aynı zamanda daha güçlü bir teknoloji geliştirdi, Amerikan meslektaşları tarafından şifresi kırılamayacak bir sistem olarak düşünülüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin baskısı altında, Huawei’nin 2019’un ilk yarısındaki performansı düşmediği gibi, aynı zamanda% 20’lik bir büyüme sağladı, bu bir mucize.

Birçok insan soruyor: Bu şirketi bu kadar iyi yapan nedir?

Yirmi yıl önce, Huawei Şirketi’nden bir mühendis evimin karşısında yaşıyordu. İlk önce Ar-Ge merkezlerinde çalışmaya başlamış, daha sonra pazarlama bölümüne geçmiş. Sık sık görüştüğümüzden, yakın arkadaş olduk. O yüzden,ondan Huawei’nin ilk başlangıç dönemlerini öğrendim. Kasten ya da bilinçsizce, beni bu özel girişim hakkında merakla dolduran şirket için güçlü bir inanç duygusu ve onur gösterdi. Şirket hakkında bilgim arttıkça, şirket tarafından alt edildim. Bu yüzden, Huawei Şirketi’nin mühendisi gibi, bu şirkete kesinlikle inanıyorum ve mükemmel bir şirket olacağına inanıyorum. Yirmi yıl sonra, şirketi hala takip ediyorum ve adım adım başarılarına tanık oldum.Harika bir şirket. Bu dönemde, çok sayıda Huawei dahili yayınlarını, Huawei dergisini okudum ve Huaweiden kişilerle arkadaşlık ettim. Basit bir özet yapmak istiyorsak, Huawei’nin başarısı üç cümleden daha fazlası değildir:

” müşteri ve mücadele odaklı çalışmak, uzun vadede mücadelede sebat etmek”.

Müşteri odaklı çalışmak, insan sevgisi erdemini temsil eder – müşteriler sevilir ve memnun edilir. Müşteri iyi olursa şirket ancak iyi olur. Mücadele sistemi dürüstlük erdemini temsil eder, mücadele eden kişilerle mücadelesinin meyvelerini paylaşma sözü tutulmalı ve mücadelecilerin zarar görmelerini engellenmelidir. Uzun vadede zorlu mücadelelerde sebat etmek sadakat erdemini temsil eder, kendi seçimlerini sadık, iradeli bir şekilde asla vazgeçmemektir. büyük şirketler birbirine benzerler.

Fohow uzun zamandır bağlı olduğu üç temel değer, insan sevgisi, dürüstlük ve sadakattir. Huawei’den “müşteri ve mücadele odaklı çalışmak, uzun vadede mücadelede sebat etmek” bunları öğrenmeliyiz. Müşterilerimiz kimler? Ürünleri kullanan kişiler bizim müşterilerimizdir. Ortaklarımız aynı zamanda bizim müşterilerimizdir. Mücadelecilerimiz kimler?

Çalışkan çalışanlarımız mücadelecilerdir, çalışkan ekip liderleri de mücadele edenlerdir. Giderek daha fazla çalışan ve takım liderleri mücadeleci oluyorlar, mücadelecilerin daha fazla onur ve daha fazla fayda elde etmesine sağlaması, Fohow şirketinin “mücadele odaklı” olmasının göstergesidir.Bu yıl başlattığımız VIP altın puan programı mücadele edenler için, bir yılda altı döngü VIP altın puanını tamamlayabilenler, elmas noktasını çıkma fırsatı bulabiliyorlar. Üç karat seviyesinin üzerindeki liderler için, daha yüksek standartlı sağlık kampına katılmak için Çin’e ücretsiz gitme konusunda ekstra nitelik kazanabilirler. Mücadeleciler ve mücadele etmeyenler farklı muamele görmelidir. Mücadele edenler gittikçe daha fazla ekonomik getiri ve onur kazanacaklar, oysa dinlenmek ve tatil için, mücadele etmek istemeyenler daha az onur kazanacak ve gelirleri de artmayacak.

Mücadele zordur, ama ayrıca mücadele mutluluktur. Çok fazla düşündüğümüzde ve nihayet soruna bir çözüm bulduğumuzda, nihayetinde durmadan çaba göstererek müşterileri ikna ettiğimizde, uzun bir geceden sonra nihayet zaferin şafağını gördüğümüzde, bu tür bir mutluluk eksiksiz ve unutulmazdır.Mücadele sürecinde büyük küçük sayısız engeller var. Engellerin aşılması sürecinde, sayısız zorluk ve sayısız sevinç var. Mücadeleden sonra, bir başarı hissi var. Mücadeleden sonra daha iyi bir gelir var. Mücadele sevincini sevmeli ve mutlu bir mücadeleci olmalıyız. Konfüçyüs’ün bir deyişi vardır: “Bilenler, iyi olanlardan yetersiz, iyi olanlar da mutlu olanlar için yetersizdir.” Umarım tüm mücadelecilerimiz “mutlu insanlar” olabilir ve mücadeledeki yaşam sevincini yaşayabilirler.

Huawei’den öğrenmeli ve harika bir şirket olmak için çabalamalıyız. Önümüzdeki üç yılda, geniş bir gelişimi araştırmalı, küresel sağlık endüstrisinde önemli bir yer tutmalı ve çocukların eğitiminde ve gelişimindeki sosyal sorumluluğa dikkat etmeye devam etmeliyiz. Önümüzdeki üç yılda, üç ana görevi yerine getirmeyi planlıyoruz: Fohow Blok zinciri parası, Fohow Uluslararası İlköğretim Okulu ve Fohow Tangyuzhi Geleneksel Çin Tıbbı Hastanesi.

2019’dan 2020’ye kadar, blok zinciri paramızı yayınlayacağız.

Bu yıl, Facebook kendi blok zinciri para birimini “libra” çıkaracağını açıkladı. Çok uzun zaman önce, Çin hükümeti de kendi blok zinciri para birimini düzenlemeye hazır olduğunu açıkladı. Blok zinciri para birimi zaten bir trend, anlasanız anlamasanızda o yavaş yavaş geleceğimize doğru hareket ediyor ve ileride işimiz, yaşamımız üzerinde derin bir etkisi olacak. Lider olarak değil lider olmak için çabalamalıyız. Uykucu hiçbirşeyden anlamayan hiç olmamalıyız.

Fohow kurulmasından bu yana 13 yılda dünyada 88 ülkeye girdi, 1 milyon üyeye sahip ve 11 milyon ürün kullanıcısına hizmet eden bir şirkettir. Fohow şirketi hala hızla büyüyen genç bir şirkettir. Mücadelemizin amacı dünyanın saygın ilk 500 şirketi olmaktır. Fohow şirketinin hızla büyümesi yıllar alacaktır. Fohow küresel iş sistemine dayanarak, Fohow şirket içi hesaplama ve sınır ötesi ödemelerinin acil ihtiyaçlarını karşılamak için kendi Fohow Gold Coin (blok zinciri para) birimlerimizi çıkarmayı planlıyoruz. Fohow şirketinin Fohow Gold Coin birimi olan Fohow parası, üyelerimiz ve mücadelecilerimiz için özel olarak yapılacaktır.

Fohow parası kullanmak temelinde pratik sorunları çözecek, ayrıca Fohow parasının büyük bir değere sahip olması bekleniyor. Sıradan üyeler sınırlı yardımlardan yararlanırken, mücadeleciler daha büyük yardımlardan yararlanacaklar. Fohow parası değeri koruma işlevine sahiptir. Doğrudan altınla bağlantılıdır. Bir paranın değeri, 0,1 gram altınla eşdeğer değerdir. İstediği zaman şirkette değiştirebilir. Herhangi bir ülkenin para biriminin kuru Fohow para değerini etkilemeyecektir. Fohow para dağıtımı iki

aşamaya ayrılmıştır. İlk aşama, yalnızca şirket içi üyelere dağıtım, mücadele eden liderler ve mücadele eden çalışanlar ve finansal yönetim işlevine sahip iç dağıtım aşamasıdır. Bu aşamanın bir yıldan fazla sürmesi bekleniyor. Dağıtılmış Fohow Gold Coin birimleri, pazara bağlı yükselebilir veya düşebilir. Düşerken, şirket para başına 0,1 gram altın fiyatından değerlendiriyor ve yükseldiğinde sahibi daha yüksek getiri elde ediyor. Sadece 20 milyon Fohow parası çıkarıldığından ve Fohowun işi hızla büyüdüğü için, şirketin performansının artmasıyla değeri artmaya devam edecek ve Fohow performansının büyüklüğü ile pozitif olarak ilişkili olacaktır. Fohowun gelecek on yılda yıllık % 30 ila % 50 oranında büyümesi bekleniyor. Yıllık büyüme oranı %50 olursa, Fohow’un performansı on yıl içinde bugünün 38 katı olacak; yıllık büyüme oranı %30 olursa, Fohow’un performansı on yıl içinde bugünün 11 katı olacak.

Fohow parasının değeri daha çok katlanarak artacaktır. Fohow parasının değeri piyasaya girdiğinde, tıpkı Fohow şirketinin borsada hisselerinin listelere girdiği gibi başta olacaktır. İlk aşamada Fohow parası satın alan kişi, Fohow şirketi orijinal hissesi satın almış gibi olacaktır. Fohow parası, piyasaya girdiğinde üyelerimize ve mücadelecilere kesinlikle uzun vadeli ve büyük bir getiri sağlayacaktır.

2020’den 2021’e kadar Fohow Hayır Kuruluşu, Fohow Uluslararası İlköğretim Okulu’nu açacak.

Fohow Uluslararası İlkokulu, Fohow davasının sevgi projesi ve Fohow şirketinin kamu refah projesidir. Yeni dönem için iyi ahlaki bir duyarlılığa ve sosyal sorumluluğa sahip uluslararası yetenekler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İki dilli öğretim uygulanacaktır. Ayrıca küçük yaşlardan itibaren, üç önemli yaşam alışkanlığı da dahil olmak üzere çocukların iyi yaşam alışkanlıklarını geliştirmeliyiz: başkalarına karşı nazik olma, sıkı çalışma ve iyimser olma alışkanlığı, böylece Fohow Uluslararası okulda okuyan her çocuk başarısı için daha iyi bir temel oluşturabilir ve ayrıca Fohow mirasını yüzyıllar boyunca devam ettirecek yeteneklerini geliştirebilirler. Mücadele eden Fohow elçisi, Fohow Uluslararası Okulu’nun inşaatına da katılabilir. Aynı zamanda Fohow elçisinin ismi okula verilip ve elçi için bir heykel yapılacaktır. Böylelikle Fohow elçisinin mücadele ruhu, Fohow Uluslararası Okulu ile yaşayacaktır.

Önümüzdeki günlerde, Fohow Uluslararası Okullarının sayısının Fohow elçilerimizin ki kadar çok olacağını ve sonunda dünya çapında 500 Fohow Uluslararası Okulunun açılacağını umuyoruz. Fohow Uluslararası Okullarının aracılığıyla eğitilen yeteneklerimiz, elmas liderlerimiz kadar dünyaya yayılır ve çok olur. Ayrıca topluma daha fazla ve daha büyük katkı sağlamasını umuyoruz.

2021’den 2022’ye kadar, Fohow Tangyuzhi Geleneksel Çin Tıbbı Hastanesini açacağız.

Geleneksel Çin Tıbbı Tang Yuzhi Hastanesi, batı tıbbının dünyadaki hastalara sağlayamadığı hizmetleri sağlamak için geleneksel Çin tıbbı terapisini kullanmaya kararlıdır. İnfertilite, diyabet, hipertansiyon, gut ve çeşitli kanserlerle yüz yüze gelen geleneksel Çin tıbbı, batı tıbbından farklı çözümlere sahip olmasından tüm dünyada hastalar için yeni bir seçenek ve umut olmuştur.Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere hizmet etmek için en gelişmiş kök hücre teknolojisini, aktif peptid teknolojisini ve diğer teknik araçları kullanarak özel bir büyüme ve uzun ömürlülük uzmanlığı kuracağız ve ayrıca mücadelecilerimizin sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için ilk önce mücadelecilerimizden yararlanması yolunda ilerleyeceğiz.

Önümüzdeki 2019’da fohow’un biyofarmasötik tesisi de devreye girecek. Fohow biyofarmasötik fabrikası, Guangdong Eyaleti, Zhuhai’de, Zhuhai Havaalanı’na 15 dakika ve Hong Kong’a 60 dakika mesafede yer almaktadır. 70 dönüm ve 33.000 metrekarelik bir alanı kaplar. Ar-Ge ve üretimi birleştirir. Sağlıklı gıdaya dayalı yeni teknolojik yöntemlerle geleneksel Çin tıbbını geliştirmeye amaçlanmıştır. Zhuhai Yeni Fabrika, bahçe tarzı gezilebilecek fabrika olacaktır. Sağlıklı gıda üretim kapasitesi, Zhuhai’deki eski fabrika bazında 20 kattan fazla artırılacak. Ayrıca önümüzdeki on yıl içinde Fohow hızlı büyümesi için sağlam bir temel oluşturacak bir kozmetik ve cilt bakım üretim atölyesi ve bir tıbbi ekipman üretim atölyesi olmasını planlıyor.

Kendimi Fohow uğruna bir mücadeleci olarak adadım. Seyahat etmeyi veya tatil yapmayı sevmiyorum. En sevdiğim şey Fohow için çalışmak. Tüm zamanımı, enerjimi Fohowa adamak ve çalışamayana veya Fohow bana ihtiyaç duymayana kadar Fohow için çalışmak istiyorum. Yönetici ekibimize ve üst düzey liderlerimize öncülük ederdim.

Birlikte söz verdik, yemin ettik – bir ömür boyu Fohow için mücadele etmeye. Belki bir gün, bazı insanlar sözlerini unutacak ve diğerleri yeminlerine ihanet edecektir. Sözlerini yerine getirmeyen ve sözlerine ihanet edenler artık mücadelecilerimiz değil, artık temel gücümüz değil, mücadeleciler tarafından yaratılan yeni değeri kazanamayacaklardır. Asıl gücümüz, Fohow için mücadele eden on milyonlarca mücadelecilerimiz ve doğal olarak Onlar Fohow yeni değerinin kaçınılmaz kazananıdır.

Fohow hayat boyu bir iş olduğunu düşünmeyin ve gelecek kuşakların çalışmadan zengin bir boş zaman hayatının tadını çıkarması için birkaç yıl mücadelenin yeteceğini ummayın. Mücadelecilerin aralıksız mücadelesi olmadan, eğer herkes tatil yapmayı, seyahat etmeyi ve hiçbir şey için bir şey elde etmeyi dört gözle beklerse, Fohow düşecek hatta yok olacaktır. Fohow üst yönetim ekibi ve liderleri mücadele örnekleridir. Onlar ayrıca onur ve zenginlik sahibidir.Mücadele etmeyen kimse, onuru da istemiyor, onur istemeyende daha fazla gelir istemiyordur.Uzun vadeli mücadele için iyi hazırlıklar yapmalı ve mücadele etmeye devam etmeliyiz.

Mutlu hayat mücadeleden gelir ve mücadele süreci de mutludur. Geçtiğimiz yıl, ortakların ortak çabalarıyla, gittikçe daha fazla sayıda genç insan piyasada yer aldı, yeni deneyim satış modelimiz daha güçlü hale geliyor, gittikçe daha fazla mücadele eden kişilerimiz mutlu bir yaşam sürüyor ve Fohow işinin parlak geleceği gittikçe daha temiz net olacaktır.

Fohow yine yükseklere uçtuğu zaman, daha iyi ve daha büyük başarılar için çaba sarf etmek ve mücadelemizde daha fazla mutluluğun tadını çıkarmak için büyük çabalar göstermeye devam etmeliyiz.

15 Eylül 2019,

Zhongshan, Guangdong.